Pogotowie3D - logo

Podsumowanie roku 2020

18.12.2020

Rok 2020 zapamiętamy głównie za sprawą pandemii Covid-19, pracy zdalnej i.. premiery Cyberpunk'a :) To był także rok wyzwań, w którym zrealizowaliśmy masę fajnych projektów. Część z nich będziemy mogli wkrótce pokazać. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, zwłaszcza Instagrama.

We wrześniu świętowaliśmy roczek naszej stacji roboczej GPU Tytan. Poza naszymi projektami Tytan był użyczany do obliczeń w ramach naukowej inicjatywy Folding at Home. Więcej na temat FaH można w bardzo przystępny sposób dowiedzieć się na YouTubowym kanale Uwaga! Naukowy Bełkot.

Przeszliśmy już w całości na sieć LAN 10Gbit, która przyspiesza dostęp do materiałów zgromadzonych na naszych serwerach. Dodatkowo stacje zostały wyposażone w najszybsze dostępne obecnie dyski SSD pod złącza PCIe oferujące przeszło 11 krotnie wyższe transfery danych niż nasze dotychczasowe dyski SSD. Aby dodatkowo zabezpieczyć sprzęt zakupiliśmy potężne UPSy od GreenCell'a, które w przypadku braku prądu pozwalają na podtrzymanie zasilania przez kilka godzin nawet przy pełnym obciążeniu renderingiem.

Wróciliśmy do druku 3D. Przez wiele lat korzystaliśmy z drukarki nieistniejącej już firmy IdeaLab One. Postanowiliśmy się przesiąść na nieco mniejszą i cichszą drukarkę Tiertime UP! 2 Mini, która w pełni zaspokaja nasze potrzeby druku 3D oferując bardzo stabilne i dokładne wydruki z ABS oraz PLA.

Poprawiliśmy ergonomię pracy w naszym biurze przesiadając się (dosłownie) na mega wygodne krzesła Ergohuman Plus od firmy Grospol. Polecamy :)

Na koniec informacja z naszego rodzimego podwórka. 10 grudnia miała miejsce premiera Cyberpunk od CD Project RED. Nigdy dotąd żadna polska produkcja nie miała takiego wymiaru i była tak szeroko komentowana na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że REDom udało się udźwignąć ciężar oczekiwań względem ich najnowszej gry. Cyberpunk 2077 mimo błędów technicznych (zwłaszcza na konsoli Playstation 4) wygląda fantastycznie i wytycza nowe standardy na kolejne lata. Fabularnie, graficznie - majstersztyk. Chyba nikt lepiej tego jeszcze nie podsumował od Roja - link do recenzji. Dodatkowo zapowiedziano już kolejną część z uniwersum Cyberpunka oraz kontynuację Wiedźmina.