Pogotowie3D - logo

Source of Creation V 2019

26.09.2019

Na zaproszenie firmy PROCAD S.A. wzięliśmy udział w piątej już edycji konferencji Source of Creation skierowanej dla specjalistów z branży mediów i rozrywki. Spotkanie zorganizowane w studio eventowym Pół na Pół było wyjątkowo kameralne. Dotyczyło takich tematów jak udoskonalenie procesów tworzenia animacji, technologii VR, kierunku rozwoju produktów Autodesk- zwłaszcza 3D Studio Max oraz Maya, optymalizacji pracy nad projektami 3D, procesowi post produkcji oraz renderingowi 3D.

W przerwach pomiędzy prelekcjami mieliśmy okazję zapoznania się z nowościami firmy HP, Chaos Group, HTC, Wacom, 3Dconnection oraz Copernicus Computing.

Ciekawą okazją była możliwość przedpremierowego przetestowania gogli VR HTC Vive Cosmos. Ich nowe możliwości nie są może przełomowe, ale z pewnością jest to dobry krok w ewolucji tej technologii. Być może w niedługiej przyszłości dojdziemy do momentu, gdy będzie można je efektywnie wykorzystywać w naszej pracy. Na razie precyzja, waga/ergonomia, rozdzielczość ekranu, a przede wszystkim braki w oprogramowaniu jeszcze na to nie pozwalają.

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.